INOVACE LISU

Od listopadu 2018 se grafici a grafičky mohou těšit na nový nástroj. K dosavadnímu velkému lisu se 60 ks kuliček s průměrem 10 mm jedné kuličky přibyl lis stejných rozměrů a konstrukce, ale se 150 ks kuliček s průměrem 6 mm jedné kuličky. Je vhodný zejména pro tisky na papír s nižší gramáží a potřeby otisku jemných linií a ploch. Ideální pro větší formáty (A3 a větší), litografii, ale i tisk z hloubky, jako např. mezzotintu, suchou jehlu a podobně. Cena zůstává stejná.   

Další novinkou u velkého lisu (vzor 60 i 150) jeho variabilní úchop.  Od listopadu 2018 je v  příslušenství každého velkého lisu šroub, pomocí kterého lze jednoduše přestavět držadlo lisu podle konkrétní potřeby grafika. (Dřevěné držadlo i kovová hlava na něm jsou demontovatelné, držadlo lze nahradit pouze hlavou pro úchop v dlani – viz foto.)

Majitelé lisu zakoupených před touto inovací nás mohou kontaktovat, rádi šroub zašleme za cenu poštovného.

ČESKÝ REKORD ZA POMOCI LISU SLÁMA PRESS

ZUŠ Mšeno usiluje o zápis do České knihy rekordů. Rekordní grafika tištěná z výšky o velikosti 115 m2 bude přeměřena ve Valdštejnské zahradě v Praze na akci ZUŠ Open 24. 5. 2018. Dílo aspirující na rekord „největší ručně tištěná dětská grafika v ČR“ měří 46 x 2,5m a byla vytištěna lisem Sláma Press. „Lis vydržel tuto výzvu a odolal neskutečnému tlaku“, popisuje ředitel ZUŠ Mšeno Mgr. Čeněk Hlavatý průběh tisku z dřevěných desek plovoucí laminátové podlahy na plachtovinu.